SlovenčinaEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

PROJEKT EU

Oznam - kultúrny dom

Enduro moto klub

Reprezentácia SR v endure.

Starosta obce prijal v piatok 10.7.2015 reprezentantov Slovenského Senior trophy teamu: Štefana Svitka, Jaroslava Štrbeka, Miroslava Ševelu, Mareka Giertla, Mareka Haviara, Zlatka Novosada a Slovenských reprezentantov Junior trophy teamu: Michala Košíka, Tomáša Zborana, Michala Drevenáka, Michala Novockého, Jaroslava Postredného.

Reprezentácia na čele s manažérom Petrom Belkom prišla do Vyšného Medzeva testovať trať Šesťdňovej.

Enduro moto klub.

Keď v roku 1972 motoristickí nadšenci pod vedením Ladislava Eližera a Viliama Fábiana preháňali motorky v Humelskej doline určite netušili, že rev motoriek utíchne na taký dlhý čas. Keď 16.12.2005 na podnet Helmuta a Rastislava Eližerovcov /mimochodom synov Ladislava Eližera/  vznikol Enduro motoklub Vyšný Medzev, bol to návrat ako z veľkej knihy. Od začiatku sa aktívne zapojili do diania motošportu v kraji a stali sa zakladajúcimi členmi Cassovia capu. Podporovaní celou rodinou strhli so sebou aj ďalších a tak pri vzniku mal klub 23 členov a postupne sa pridávajú ďalší. Kvalita ich organizácie určite vzrástla príchodom pánov Klenovčana a Havlinu, ktorí svojimi skúsenosťami dobre zapadli do klubu. Po prvých skúsenostiach s organizaciou pretekov v rámci Casovia capu sa týto enduromaniaci rozhodli 8.7.2006 pre zorganizovanie pretekov toho najvyššieho rangu na slovensku a to Medzinárodných majstrostiev Slovenska v endure spojených s maďarským šampionátom. Na tomto podujatí, aké sa v širokom okolí nikdy neuskutočnili bolo 196 jazdcov. A že to neboli hociakí pretekári stačí spomenúť niekoľko mien. Veď Jaro Katriňák je bývalí majster sveta a mnohonásobný účastník najťažšej Dakarskej rally v roku 2007 skončil na tejto rally 9. a v roku 2008 vyhral rally Moskva -Peking , čech Roman Michalík je taktiež bývalým majstrom sveta, no aj majstrom Európy pre rok 2006.

Tieto mená ako aj mnoho ďalších boli zárukou veľkých pretekov. A že to boli dobré preteky, o tom svedčia aj ich pochvalné slová na adresu organizátorov. Slová uznania od takých veličín endura akými týto svetoví jazdci nepochybne sú, je najlepšia vizitka na prácu Enduro motoklubu Vyšný Medzev.V roku 2006 sa klub dočkal ešte jedného uznania svojej práce. Členovia klubu, ktorí viedli organizaciu pretekov, boli požiadaný Slovenskou motokrosovou federáciou o pomoc pri výstavbe a zabespečení  časti trate v rámci preteku svetového pohára v Krompachoch. V roku 2007 klub opäť   zorganizoval medzinárodné majstrovstvá Slovenska v endure. Po ročnej pauze sa SMF rozhodol zveriť nášmu klubu zorganizovanie preteku v rámci ME v endure, ktoré sa uskutočnili 15-16.8.2009 vo Vyšnom Medzeve. Nielen po organizačnej  stránke žne klub úspechy. V roku 2007 vyhral Herbet Jalč C-kategóriu a  Michal Mikula vyhral B-kategóriu  Cassovia capu a Ladislav Mikula skončil v kategórii veterán druhý. Rok 2008 priniesol celý rad úspechov v rámci Cassovia capu, ktorý sa skladá z 9 pretekov . Herbert Kraus ml.  v C-kategórii a Michal Mikula v A-kategorii skončili  na treťom mieste.  Herbet Jalč v kategórii B a Ladislav Mikula v kategórii veterán obsadili prvé miesto . Aj ostatní jazdci sa postupne zlepšujú a veríme, že v budúcnosti výraznejšie prehovoria do výsledkových listín. V roku 2015  bude Enduro moto klub Vyšný Medzev významne spolupracovať pri organizovaní športového podujatia: 6 Days of enduro.