SlovenčinaEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

PROJEKT EU

Oznam - kultúrny dom

Kluby dôchodcov

Príprava vojnových hrobov 2016

Pri príležitosti Sviaku pamiatky zosnulých členky Klubu dôchodcov z Vyšného Medzeva zorganizovali brigádu na obecnom cintoríne. Svoj voľný čas venovali úprave vojnových hrobov za čo im patrí srdečná vďaka!

Odovzdávanie funkcií v Klube dôchodcov vo Vyšnom Medzeve

Dňa 13. januára 2016 sa v priestoroch obecného úradu konalo odovzdávanie funkcií Klubu dôchodcov. Doterajšie vedenie, predsedníčka Klubu dôchodcov pani Anna Chovancová, pokladníčka pani Eva Méderová, sa venovali tejto záujmovej činnosti osem rokov. Nadišiel však čas, odovzdať svoje skúsenosti mladšej generácii. Nastupujúcou predsedníčkou Klubu dôchodcov vo Vyšnom Medzeve sa stala pani Eva Plieštiková a pokladníčkou sa stala pani Viktória Švédová. Starosta obce Ing. Róbert Nálepka poďakoval doterajšiemu vedeniu za spoluprácu, za venovanie svojho voľného času organizovaniu stretnutí s dôchodcami pri rôznych príležitostiach a zároveň privítal nové vedenie, ktorým poprial veľa elánu do práce.

Deň matiek

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Tento rok si Deň matiek pripomíname v nedeľu 8. mája.

Vedenie Klubu dôchodcov na Lucia Bani pripravilo v sobotu 7. mája, a vedenie Klubu dôchodcov vo Vyšnom Medzeve dňa 14. mája 2016 príjemné posedenie pri príležitosti tohto sviatku. Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám, ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, pre nás urobili. 

Posedenie s jubilantami

V sobotu 17. októbra 2015 v kultúrnom dome v Lucia Bani Klub dôchodcov zorganizoval slávnostné posedenie pre tohtoročných jubilantov.

Jubilanti v roku 2015:

Ing. Kuruc Jozef - 75 rokov, Horňáková Rita - 70 rokov, Vargová Blanka - 65 rokov,.

Posedenia sa zúčastnil a jubilantom poblahoželal aj starosta obce Ing. Nálepka Róbert.

Srdečne blahoželáme.

Deň baníkov

Dňa 12.9.2015 v areáli Klubu dôchodcov na Lucia Bani sa konali oslavy dňa baníkov.

71. výročie SNP

Dňa 29. augusta 2015 v areáli Klubu dôchodcov na Lucia Bani si  obyvatelia spolu so starostom obce Vyšného Medzeva pripomenuli 71. výročie SNP, ktoré vypuklo 29. augusta 1944.

Posedenie pri príležitosti ku dňu Matiek

Dňa 9. mája 2015 sa pri príležitosti ku Dňu matiek uskutočnilo slávnostné posedenie v kultúrnom dome vo Vyšnom Medzeve.

Posedenie prítomných babičiek spríjemnil kultúrny program škôlkárov z MŠ Medzev.

Stretnutie dôchodcov vo Vyšnom Medzeve.

Dňa 6.12.2014 predsedníctvo klubu dôchodcov vo Vyšnom Medzeve zorganizovali stretnutie dôchodcov pri príležitosti ,,ukončenia roka". Predsedníčka klubu pani Anna Chovancová zhodnotila činnosť aktivít klubu dôchodcov za rok 2014. Starostu obce zastupoval poslanec OZ Erich Eiben.

Viac fotiek zo stretnutia nájdete tu.

Stretnutie dôchodcov na Lucia-Bani.

Dňa 31.12.2014 sa konalo pri príležitosti ,,ukončenia roka" príjemné posedenie aj na Lucia-Bani. Stretnutie sa konalo vo veľmi milej atmosfére v budove Klubu dôchodcov.

Viac fotiek z posedenia nájdete tu

Aj keď naši dôchodcovia sú už na zaslúženom dôchodku, nám aj naďalej pomáhajú. Mnohí sa zapájajú do aktivít v obci. Dôchodcom vyslovujeme veľké Ďakujem.

7.3.2015 - Posedenie pri príležitosti MDŽ

Dňa 7. marca 2015 sa pri príležitosti MDŽ uskutočnilo posedenie členov Klubu dôchodcov vo Vyšnom Medzeve a na ulici Baníckej.

Srdiečka našich milých dôchodkýň potešili kvietky, ktoré im pri tejto príležitosti odovzdal pán starosta Ing. Róbert Nálepka.

Výbor Klubu dôchodcov vo Vyšnom Medzeve aj na Lucia-Bani sa postaral o príjemnú atmosféru.

Fotografie z posedenia nájdete tu

10.7.2015 - Posedenie s jubilantami

V piatok 10. júla 2015 v miestnom kultúrnom dome Klub dôchodcov zorganizoval slávnostné posedenie pre tohtoročných jubilantov.

Jubilanti v roku 2015:

- Bučko Jozef, Bučková Jolana, Čurdová Anna, Cehlárová Valéria, Göllner Zoltán, Gašparová Viera, Gašparová Hilda, Fabiánová Sabína, Lovasz Eugen, Mrozek Michal, Muchová Rozália, Petrášová Angelika, Siro Alojz, Schürger Ján.

Posedenia sa zúčastnil a jubilantom poblahoželal aj starosta obce Ing. Nálepka Róbert.

Srdečne blahoželáme.

Fotografie z posedenia nájdete tu

Posedenie pri príležitosti ku dňu Matiek 2019

Aj tento rok sa konalo slávnostné posedenie pri príležitosti ku dňu Matiek.

V kultúrnom dome vo Vyšnom Medzeve:


Viac fotografií sa nachádza vo fotogalérii:  » TU «

a 11. mája 2019 v Klube dôchodcov na Lucii Bani:

Brigády v roku 2019

Srdečne ďakujeme členom klubov dôchodcov, ktorý nám pomáhali udržiavať čistotu v obci. 6. apríla sa konala brigáda na Lucii Bani, pri ktorej sa dali doporiadku priestory a okolie budovy Klubu dôchodcov, vo Vyšnom Medzeve sa dal v lete po kosení doporiadku cintorín a "nová cesta" a na jeseň park v centre obci.

Lucia Baňa:

Vo Vyšnom Medzeve

Viac fotiek tu: » TU « 

75. výročie SNP

Dňa 31. augusta 2019 v areáli Klubu dôchodcov na Lucia Bani si  obyvatelia spolu so starostom obce Vyšného Medzeva pripomenuli 75. výročie SNP.

Ďalšie fotky sa nachádzajú vo fotogalérii ► TU ☺

Deň baníkov

Dňa 7.9.2019 sa v areáli Klubu dôchodcov na Lucia Bani  konali oslavy dňa baníkov.

Viac fotiek tu ► TU ☼

14. decembra 2019 sa v Klube dôchodcov na Lucia Bani konalo ukončenie roka 2019. Tri mesiace na to, dňa 7. marca, sa členovia opäť zišli pri   zahájení roka 2020, pri ktorom sa zároveň oslávil za prítomnosti starostu obce Vyšný Medzev aj sviatok MDŽ.