SlovenčinaEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

PROJEKT EU

Oznam - kultúrny dom

Ochotnícke divadlo

Divadelné predstavenie ochotníckeho divadla vo Vyšnom Medzeve s divadelnou hrou Dvaja tovariši.

Dňa 17. júla sa Ochotnícke divadlo Vyšný Medzev opäť pripomenulo divadelnou hrou Dvaja tovariši.

Na kúzelnom mieste v priestoroch bývalého kina na Lucia Bani sa skoro podarilo naplniť sálu na konci sveta .

V ôsmi rok pôsobenia divadla  sa predstavili v divadelnej hre:

- Marko Fabián, Oto Niki Leško, Simona Kolesárová, Natália Nálepková, Stanka Balická, Magda Babejová, Klárka Lešková, Zuzana Eližerová, Ondrej Kuchta, Karin Fabiánová, Roman Leško, Zuzana Jamnická, režisér Gerhard Ballasch.

Ďakujeme p. Márii Štarkovej za kostými, ZUŠ Medzev za kulisy, Marcelovi Tatranskému za možnosť prezentovať sa na Lucia Baňa fest, Obecnému podniku lesov a služieb s.r.o. Vyšný Medzev za dopravu a občerstvenie, DHZ Lucia Baňa za pomoc, starostovi obce a poslancom Obecného zastupiteľstva za podporu a pomoc.

Ďakujeme divákom za obrovskú podporu.

Ochotnícke divadlo

Ochotnícke divadlo Vyšný Medzev bolo založené 5.1.2008. Je pokračovaním dlhodobej práce pani učiteľky Herchlovej, ktorá mnoho generácií obyvateľov Vyšného Medzeva nechala skúsiť aké to je postaviť sa na dosky čo znamenajú svet. Obnovené divadlo   oslavuje 7.výročie založenia. Za 7 rokov vystupovalo so svojimi predstaveniami vo Vyšnom Medzev v rámci Dní obce a pri predstavení v roku 2008 bolo udelené ocenenie dlhodobej práce p. učiteľke Herchlovej starostom obce p. Nálepkom. Divadlo vystupovalo vo Vyšnom Medzeve, Chorvátoch na festivale, Nováčanoch  na Putovnom festivale, v Smolníku, v Medzeve opakovane a na Národnostnom festivale na Malej Domaši. Prvé predstavenie bolo predstavenie  „Obecné slasti a strasti″ dostalo neuveriteľné čaro dokázalo si získať partiu nadšencov: Zuzana Nálepková, Ervín Cehlár, Stanislav Balický, Jarka Gedeonová, Beáta Palačiková, Iveta Palačiková, Lubo Gedeon, Michaela Jamnická, Janka Jamnická, Roman Leško, Karin Bučková, Zuzana Jamnická a pridal sa celý spevácky zbor vo Vyšnom Medzeve. „Sny obecné” boli voľným pokračovaním príbehu, „Vianoce niekde na tejto zemi″ boli predstavením starých Vianoc a doplnili sa deti ako Janka Bučková, Karin Cehlárová, Stanka Balická, Marko Fabián, Karin Fabianová. „Sedem trpaslíkov v údoli Hummel” bolo dokonca v nemčine a pridali sa Samko Leško, Niki Leško, Gregor Leško, Klárka Lešková, Veronika Štarková a Zuzka Eližerová, naposledy „Červená čiapočka″ v modernom prevedení bola prezentovaná v marci 2012 na sále v Medzeve a pomohli aj Anetka Fabianová, Michaela Fabianová, Lubo Fabian .V roku 2013  pripravilo  predstavenie „Janíčka a Marienky” spojené so školou a pridal sa Richard Meder, Mária Štarková, Ondrej Kuchta dostal Oskara za neuveriteľný výkon Janíčka,  pomáhal nám Slavo Štark, Lucia Fabianová a Oľga Ballaschová za KCÚBaR  pri každom predstavení .

Pri Putovnom festivale KCÚBaR  sme predviedli aj prezentovanú báseň „O drakovi″ z povesti o Medzeve vtedy mal súbor 11 detí a 10 dospelých.

V roku 2014 sme nacvičili „Dvanásť mesiačikov” a pridali sa Simona Kolesárová, Natália Nálepková a vystúpili sme aj na Lucia Bani v bývalom kine. Naposledy sme nacvičili aj „Zubaté predstavenie″ na sále MsKS v Medzeve a opakovane na Mikuláša vo Vyšnom Medzeve.

Vďaka patrí starostovi obce Róbertovi Nálepkovi a poslancom obecného zastupiteľstva za obrovskú podporu.

Spracoval: Ing. Gerhard Ballasch