SlovenčinaEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

PROJEKT EU

Oznam - kultúrny dom

WEBGIS

Geoinformačný systém obce

Obec Vyšný Medzev prevádzkuje Geoinformačný systém od spoločnosti Geodeticca s. r. o. Geoinformačný systém umožňuje zobrazovať a spravovať množstvo dát. Katastrálne dáta,  majetok obce, vedenia  sietí, ale aj cintorín a iné. Vďaka funkciám pre správu a užívanie systému je možné robiť napríklad merania vzdialeností, plôch, ale aj priamo parciel. Prepojenie s katastrálnymi dátami umožňuje pohodlné vyhľadávanie pozemkov, ich vlastníkov a listov vlastníctva.

Geoinformačný systém využíva obec pre správu majetku, pre správu cintorína, je v ňom zdokumentované verejné osvetlenie, verejný rozhlas a ostatný majetok obce. Pomáha stavebnému úradu a obecnému úradu jednoduchšie spravovať agendu.

Pre orientáciu užívateľov:

  • Po otvorení stránky sa na pravej strane monitora objaví okno, v ktorom sú k dispozícii jednotlivé vrstvy geoinformačného systému. Kliknutím myšou na štvorček pred názvom vrstvy sa vrstva otvorí. Kliknutím na koliesko za názvom vrstvy sa zobrazia funkcie pre nastavenie vrstvy, napr. Priehľadnosť, atď.
  • Na lište v hornej časti sa zobrazujú funkcie a moduly Geoinformačného systému. Moduly slúžia pre správu vrstiev a dát v nich a sú prístupné len po prihlásení sa cez meno a heslo. Funkcie, napr. meranie, posun, kontaktný formulár, atď. slúžia pre prácu s  mapami a sú pre každého dostupné.

Geoinformačný systém je od 11. 4. 2017 k dispozícii každému návštevníkovi stránky obce. Postupne v ňom budú sprístupnené jednotlivé vrstvy a moduly.

VSTUP DO WEBGIS